piątek, 13 stycznia 2023

Jezioro łabędzie

 2023-01-12

Niektóre osoby są wrażliwe na światło księżyca, i jego pełnia im dokucza.

Może taniec łabędzia ukoi ich dusze?

Proszę kliknąć myszką w obrazek, a następnie strzałką "w prawo" przewijać zdjęcia.


 


*    *    *    *

9 komentarzy:

 1. Wspaniałe zdjęcia i ujęcia, faktycznie istny taniec. Czy to są pojedyncze zdjęcia czy seryjne. Nie łatwo zrobić takie ujęcia. To faktycznie balsam dla oczu i duszy. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To była seria. Na tym jeziorze pływała para łabędzi i z daleka, moim nowym nabytkiem (obiektywem dłogolufowym) wykonałem kilka zdjęć. Już miałem odpiąć ten obiektyw, gdy zobaczyłem jak ten łabędź zatrzepotał skrzydłami. W moich myślach zacząłem się modlić: Kochany - poćwicz jeszcze raz - tylko ten jeden, jedyny raz. Wycelowałem mojego Nikosia w jego stronę, i moje modły zostały wysłuchane. On gimnastykę wykonał powtórnie, a ja uwieczniłem ten moment w serii, którą widzisz. Aleksandro, uwierz mi, wtedy nic mi więcej do szczęścia nie brakowało.

   Usuń
 2. Piękna seria, Janku.
  Zdjęcia robiłeś z ręki? Pytam, bo na każdym łabędź jest w tym samym miejscu. A może odpowiednio kadrowałeś? Czy Twoją lufę da się podłączyć do mojego aparatu? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie zrobiłem z ręki, a armatnie urządzenie, w czasie fotografowania trzymam tak, jak karabin przy strzelaniu. Obiektyw posiada wewnętrzny stabilizator, który po części eliminuje drżenie dłoni i stabilizuje obraz na matrycy. Stabilizator w obiektywie, przy pomocy niewielkich żyroskopów steruje częścią soczewek. Jeżeli obraz przesuwa się w górę, to one w dół, jeżeli w prawo, to one w lewo. Te działania nie potrafią całkowicie wyeliminować rozrzutu zdjęć. Ale ten niewielkie odchyłki potrafi zlikwidować jedna z funkcji w moim programie do obróbki zdjęć, w której wczytuję dane zdjęcia do stosu i on wyrównuje zdjęcia względem siebie.

   Usuń
  2. Żyroskopy, silniki, czujniki, czipy… A zdawałoby się, że to tylko aparat fotograficzny.

   Usuń
 3. Fantastyczny taniec i wspaniałe ujęcia- gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, wybacz, że nieco zapomniałem o Tobie. A ty tworzysz piękne rzeczy. Dziękuję za opinię i obiecuję poprawę. Słowo harcerza!

   Usuń
 4. Ale Boskie te zdjęcia, cudowne. Zawsze mnie zachwycały łabędzie na wodzie. Jesteś Miszcz Janku :) Przemiło się ogląda takie zdjęcia.

  Pozdrawiam serdecznie

  Kasia Dudziak z bloga Kasinyswiat

  OdpowiedzUsuń